.
  Archiwum newsów
 

 

Przekaż 1 % podatku:


KRS 0000404812
 
FUNDUSZ INICJATYW LOKALNYCH Zawiercie ul. Senatorska 14

 

cel szczegółowy

Opolskie Bractwo Rycerskie



Międzynarodowy Turniej Rycerski w Opolu
na wyspie Bolko - obok opolskiego zoo




 

Międzynarodowy Turniej Rycerski

29 kwietnia - 1 maja 2017 r.

Wyniki turniejów

Turniej bojowy miecz + tarcza
I m. Piotr Tyńczyk – BRSH „Leo Corde“
II m. Paweł Kistela – Opolskie Bractwo Rycerskie
III m. Łukasz Gawlik – BRSH „Leo Corde“

Turniej bojowy  - miecz długi
I m. Mirosław Markowski - BRSH „Leo Corde“
II m. Ex aequo: Piotr Tyńczyk  - BRSH „Leo Corde“

Michał Racki - BRSH „Leo Corde“

III m. Jarosław „Czarny“ Wilk – Bolesławiecka Drużyna Rycerska Syrokomla

 

Turniej bojowy wczesnośredniowieczny

I m. Piotr „Sverd“ Jaworski – Nordlige Sverda Hird

II m. Paweł „Leiknir“ Jeziorowski – Nordlige Sverda Hird

III m. Łukasz „Thorgall“ Kró, - Nordlige Sverda Hird

 

Pokaz walk nieletnich

Artur Frąckiewicz i Michał Owczarczak - Bractwo Rycerskie Ziemi Łęczyckiej „Signum Temporis“

 

Turniej łuczniczy 
I m. Bolesław Dudek – 34 Chorągiew Komturii i Miasta Szczytno
II m. Adam „Szeryf“ Szwarc – An-onimy
III m. Dariusz Dudek – 34 Chorągiew Komturii i Miasta Szczytno

Turniej rzutu nożem
I m. Mirosław Markowski - BRSH „Leo Corde“
II m. Andrzej Stadnik – Księstwo Nyskie
III m. Anna Budzyń - BRSH „Leo Corde“

Turniej rzutu włócznią
I m. Piotr Tyńczyk  - BRSH „Leo Corde“

II m. Błażej Kowalczyk – Verthandi Vilja
III m. Maciej Gawroński – Verthandi Vilja

Turniej rzutu toporem
I m. Mirosław Markowski - BRSH „Leo Corde“
II m. Thomas Hartleben – Gladius et Scutum
III m. Kordian Kot – Wolna Kompania Aries

 

Zapasy rycerskie
I m. Łukasz Gawlik - BRSH „Leo Corde“
II m. Piotr Tyńczyk - BRSH „Leo Corde“
III m. Michał Racki - BRSH „Leo Corde“

Bieg rycerski
I m. Księstwo Nyskie
II m. Opactwo Brackie
III m. BRSH „Leo Corde“

Bieg dam
I m. Jolanta Karniłowicz – Bractwo Rycerskie Grodu Chojnów

II m. Joanna Żytko -  Bractwo Rycerskie Grodu Chojnów
III m. Emilia Dźwigała – Księstwo Nyskie

 

Walka o sztandar
I m. Drużyna Vitezovi Zelingradski z Chorwacji i Opolskie BRactwo Rycerskie


 

Program

Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego

na wyspie Bolko w Opolu

29 kwietnia - 1 maja 2017 r.

 

piątek, 28 kwietnia

Przyjazd bractw rycerskich z Polski i zagranicy i rozbijanie obozowiska średniowiecznych namiotów.

 

sobota, 29 kwietnia 11.00 – 22.00

10.00   Rozpoczęcie jarmarku średniowiecznego, warsztatów rzemiosła dawnego

            Otwarcie karczmy ze staropolskim jadłem

11.00 Powitanie bractw z Polski i zagranicy

11.30 Występ zespołu Szelindek (Węgry)

Eliminacje turnieju łuczniczego

Eliminacje rzutu toporem

Eliminacje rzutu nożem

Eliminacje rzutu włócznią

12:00 Pokaz działania artylerii średniowiecznej

12:40 Bieg rycerski

13:40 Pokaz konnicy średniowiecznej

14:10 Występ zespołu Szelindek (Węgry)

14:30 Pokaz łuczników z Węgier

15:00 Bojowy turniej indywidualny na miecze i puginały (eliminacje)

15:00 Występ grupy Javaryna (Białoruś)

15:40 Bitwa artyleryjska

16:40 Występ zespołu Szelindek (Węgry)

17:10 Turniej rycerski dla najmłodszych

18:00 Występ grupy Javaryna (Białoruś)

18:30 Inscenizacja bitwy średniowiecznej

19:00 Walki bohurtowe (zdobywanie mostu, ochrona króla, zdobywanie flagi)

20:00 Występ zespołu IRDORATH (Białoruś)

21:30 Pokazy fireshow grup zagranicznych

Ok. 22:30 Zakończenie programu

niedziela, 30 kwietnia 11.00 – 20.00

10.00   Rozpoczęcie jarmarku średniowiecznego

            Otwarcie karczmy ze staropolskim jadłem

11:00 Otwarcie drugiego dnia turnieju

11:15 Występ zespołu Szelindek (Węgry)

11:15 Rozpoczęcie warsztatów rzemiosła dawnego

12:00 Finały rzutu toporem, nożem i włócznią

Finały turnieju łuczniczego

13:00 Zapasy rycerskie

13:40 Pokaz kaskaderów konnych

14:20 Pokaz i nauka tańców węgierskich (grupa Hunok-Węgry)

15:00 Po raz pierwszy w Opolu - pokaz walk na kopie

16:00 Finały walk rycerskich oraz walk drużynowych

18:00 Występ zespołu Javaryna  (Białoruś)

19:00 Średniowieczna bitwa artyleryjska

19:30 Występ grupy Szelindek (Węgry)

ok. 20:00 Zakończenie programu

poniedziałek, 1 maja 11.00 – 15.00

-       jarmark średniowieczny

-       warsztaty rzemiosł dawnych

-       jadło staropolskie

-       gry i zabawy średniowieczne

-       nauka tańców dawnych

-        nauka strzelania z łuku dla publiczności

-        nauka rzutów włócznią, nożem, toporem

-       pokaz artylerii średniowiecznej

-       występy artystów

Jak dojechać:






 

Targi średniowieczne w Biskupicach i Byczynie 2-3 maja 2017

Uwaga!

Zapraszamy chętnych z okolic Byczyny na spotkanie, które odbędzie się 2 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Miasta w Byczynie (pokój nr 9). Początek o godz. 15.00.





 



obejrzyj film z imprezy - kliknij na link
opole.tvp.pl/26984005/turniej-ryceski-w-starym-grodzie-pod-byczyna

 






















SS "Gród" laureatem prestiżowego konkursu "Opolska marka" w kategorii: przedsiębiorstwo społeczne.

Więcej na: www.24opole.pl/20458,Najlepsi_przedsiebiorcy_z_regionu_nagrodzeni_Opolskimi_Markami,wiadomosc.html


Nowość w grodzie!
Zapraszamy do Komnaty zagadek - nowo powstałego escape roomu. Gra przeznaczona jest dla 2-6 graczy.
Obejrzyj nasze dwa zwiastuny!





Zapraszamy na nasze imprezy w 2016 r.

Kwiecień

 Dni Opola: 23-24 kwietnia 2016 r. pod opolską basztą artyleryjską przy ul. Baldego


Maj

30 kwietnia - 1 maja 2016  r. organizujemy Międzynarodowy Turniej Rycerski w grodzie


2 maja 2016 r. organizujemy Turniej Rycerski na Rynku w Dusznikach Zdroju



27-29 maja 2016 r. współorganizujemy zlot motocyklowy wespół z Klubem Motocyklowym "Rycerz" Byczyna


 

 Czerwiec


24-26 czerwca 2016 r. współorganizujemy również zlot miłośników rocka i metalu - Dark Fest



 

Wakacje 2016 r.

Lipiec - sierpień

Współorganizujemy kolonie i obozy rycerskie.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą atrakcyjną ofertą na www.grod.pl.tl


1-3 lipca 2016 r. będzie można nas spotkać na Międzynarodowym Turnieju Rycerskim w Zelinie w Chorwacji.


I połowa lipca

Tradycyjnie można nas odwiedzić w Chorągwi Mazowieckiej Ks. Janusza na polach Grunwaldu


Sierpień

Czeka nas udział w wielkim turnieju rycerskim w Ehrenbergu (Austria), wyprawa motocyklowa na Węgry oraz udział w Renesansni Festival w Koprivnicy (Chorwacja). Można nas również obejrzeć na I Turnieju Rycerskim w Głogówku.


Wrzesień

Już na początku września udamy się na Święto Wina na Wegrzech, a w drugiej połowie do naszych przyjaciół z Górnej Austrii. W dniach 17-18 września zapraszamy wszystkich na Międzynarodowy Turniej Rycerski w naszym grodzie w Byczynie.

Hun-ok z Węgier  gościli u nas w grodzie podczas imprezy sylwestrowej





 


Zapraszamy na nasze najbliższe imprezy plenerowe w 2015 roku:


 Współorganizujemy ogólnopolski DarkFest - Opole Metal Festival połączony z Nocą Świętojańską, który odbędzie się w dniach 19-21 czerwca 2015 r. w średniowiecznym grodzie w Biskupicach pod Byczyną.



Współorganizujemy również Międzynarodowy Zlot Motocyklowy w Byczynie - 29 - 31 maja 2015 r.:


Zdjęcia z imprezy w Poznaniu:
plus.google.com/u/0/photos/117106130874556153381/albums/6152361455616315057
Obejrzyj filmik z imprezy w Poznaniu:



Zapraszamy na imprezę w Poznaniu
w dniach 23-24 maja 2015 r.:



Zapraszamy również na Dni Rzemiosła, które odbędą się  w dniach 23-24 maja 2015 r. pod opolską basztą i katedrą niedaleko Rynku w Opolu.

filmik z imprezy: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150523/POWIAT01/150529794

W Międzynarodowym Turnieju Bojowym w Chorwacji Marek Kurc zajął II miejsce, a Krzysztof Kozina zajął III miejsce.


15-17 maja 2015 r. można nas spotkać na Międzynarodowym Turnieju Rycerskim w Zelinie w Chorwacji.



Międzynarodowy Turniej Rycerski w Byczynie: 1-3 maja 2015 r.


więcej na: www.mistrzostwawbyczynie.pl

Filmiki z turnieju można obejrzeć w zakładkach filmowych z prawej strony.

 Dni Opola: 24-26 kwietnia 2015 r. na opolskim Rynku



Program

Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego

 w średniowiecznym grodzie rycerskim nad zalewem

Biskupice – Brzózki pod Byczyną

1-3 maja 2015 r.

 

Organizatorzy: Opolskie Bractwo Rycerskie

Jak dojechać, informacje o grodzie: www.grod.pl.tl

 

Czwartek, 30 kwietnia 2015 r.

Przyjazd bractw rycerskich

 

Piątek, 1 maja 2015 r.

9.00 Pasowanie rycerskie w kościółku w Biskupicach

Wstęp wolny

12:00 – 20:00 Warsztaty rzemiosł dawnych i treningi rycerskie

12.00- 13.00 warsztaty tkactwa na krośnie i nauka przędzenia

12.00- 13.00 pogadanka o uzbrojeniu, artylerii i pokaz artyleryjski

13.00- 14.00 warsztaty kaligrafii średniowiecznej dla zaawansowanych

13.00- 14.00 nauka strzelania z łuku

14.00- 15.00 nauka miotania włócznią

14.00- 15.00 czerpanie papieru

15.00- 16.00 nauka miotania nożem

15.00- 16.00 tkanie na deseczkach

16.00- 17.00 nauka miotania toporem

16.00- 17.00 pisanie gęsim piórem

17.00- 18.00 nauka strzelania z łuku

17.00- 18.00  warsztaty tańców dawnych i węgierskich

18.00- 19.00 wykład - medycyna w średniowieczu

18.00- 19.00 warsztaty garncarskie

19.00- 20.00 warsztaty alchemiczne

19.00- 20.00 prezentacja o narzędziach tortur

 

 

sobota, 2 maja

Wstęp: dorośli: 5 zł, dzieci (6-18 lat): 3 zł

10.00   - rozpoczęcie jarmarku średniowiecznego na podgrodziu

            - otwarcie karczmy staropolskiej

- rozpoczęcie turnieju łuczniczego na podgrodziu

- przejażdżki bryczką

11.00 – powitanie bractw z Polski i zagranicy (Niemcy, Austria, Czechy, Chorwacja, Białoruś, Węgry, Ukraina)

11.15 – pokazy artystów z grupy Hun-ok z Węgier

11.45 – Taheya – pokaz tańca brzucha

od 12:00 – 15:00 eliminacje rzutu nożem, toporem i włócznią

12:00–warsztaty tańców dawnych prowadzone przez tancerki z Białorusi
12:45– bieg rycerski i bieg dam
13:45 – koncert duetu Castle Dreams

14.45 – pokazy łucznictwa Hunów i warsztaty tańców węgierskich

15.30 – pokazy artylerii Opolskiego Bractwa Rycerskiego

16:00 –międzynarodowy bojowy turniej rycerski

od 18:00 – finały w rzucie toporem, nożem i włócznią przy rzutniach

18.30 – pokazy ptaków drapieżnych w wykonaniu sokolników z Czech

19:00 – bitwa – zdobywanie grodu, walki 5x5

20.00 – koncert grupy Jawaryna z Białorusi

21.00 -  pokazy artystów z grupy Hun-ok z Węgier

21.30 –Taheya - orientalny taniec brzucha ze skrzydłami Izydy

21.45 - fireshow – Jawaryna z Białorusi

22.00 – fireshow - grupa Stadtwache z Niemiec

ok. 22.15 – zakończenie programu

 

 

niedziela, 3 maja

Wstęp wolny

11.00   - 15.00

- bieg rycerski

- gry i zabawy średniowieczne

- nauka tańców dawnych

- jarmark średniowieczny

- zwiedzanie sali tortur

- nauka strzelania z łuku

- karczma staropolska

- nauka rzutów włócznią, nożem, toporem

- pokaz artylerii średniowiecznej

Rok 2014 jest dla nas rokiem turniejów i wyjazdów. Tradycyjnie organizujemy dwa międzynarodowe turnieje w Byczynie, Dni Opola oraz wybieramy się na pola Grunwaldu. Organizujemy  tez turniej w Łagowie.
Po zeszłorocznej wyprawie do Włoch, Chorwacji i na Ukrainę nabraliśmy ochoty na dalsze zwiedzanie. W tym roku wybierzemy się rekreacyjnie do Rumunii, Chorwacji i Niemiec.


Zapraszamy na nasze turnieje:




Program Dni Opola

19-21 kwietnia 2013 r.

piątek, 19 kwietnia

Przyjazd bractw rycerskich i wojów, rozbijanie obozowiska średniowiecznego

Rozbijanie kramów średniowiecznych kupców 

 sobota, 20 kwietnia

10.00 - 22.00

10.00 –otwarcie imprezy, początek jarmarku średniowiecznego oraz otwarcie średniowiecznych karczm, pokazy rzemiosła dawnego

11.00  – orientalny taniec brzucha Belly Princess

11.10 - pokaz artylerii Opolskiego Bractwa Rycerskiego

11.30 - pokazy tańców średniowiecznych, walk rycerskich, szermierki i scenek rodzajowych w wykonaniu czeskich grup: Revertar, Sermirski Spolek i Via Nemesis

12.30 - rozpoczęcie szukania ukrytego skarbu zbója Anzelma z Winowa i omówienie reguł gry terenowej

12.45 –  koncert grupy Castle Dreams (muzyka celtycka)

14.00 – Turniej bojowy: rycerski i wczesnośredniowieczny

14.30 –koncert grupy Otrada z Białorusi (folk)

14.50 – Turniej bojowy: rycerski i wczesnośredniowieczny (cd)

15.50 - koncert zespołu folkowego Buraky

17.00  – pokazy kaskaderskie w wykonaniu grupy Novika z Czech

17.30 – pokazy alchemiczne mistrza Bartłomieja

18.00 –koncert zespołu At the lake

19.00 – inscenizacja zdobywania grodu

20.00 -  pokazy tańców średniowiecznych, walk rycerskich, szermierki i scenek rodzajowych w wykonaniu czeskich grup: Revertar, Sermirski Spolek i Via Nemesis 
20.45 – gwiazda wieczoru: Irdorath z Białorusi (folk)

21:45 – pokazy ogni

niedziela, 21 kwietnia

11.00   - 15.00

11.00 - początek  jarmarku  średniowiecznego oraz otwarcie średniowiecznych karczm

11.00 – początek turnieju łuczniczego

12.00 - nauka strzelania z łuku

13.00 - nauka rzutów włócznią, nożem, toporem

13.00 – 15.00 – pokazy rycerskie w wykonaniu grup rycerskich z Czech, zabawy plebejskie, blossfechten, pokazy tańca.


Link z mapką dojazdową do miejsca imprezy w Opolu 19-21 kwietnia 2013 r. 
https://picasaweb.google.com/Wawotschnitz/DniOpola2013#5855930959849772658 

Zapraszamy na stronę: http://www.kwateraglowna.pl/opole
 



 Zapraszamy na stronę: <http://www.trzecisektor.opole.pl/>




Program

sobota, 8 września  

Kościół p.w. Św. Mikołaja w Byczynie

10.00 – pasowanie rycerzy z Polski i zagranicy wg XIII-wiecznej formuły

 

Gród w Biskupicach pod Byczyną 12.00 – 22.00

12.00 – Powitanie bractw z Polski i zagranicy i rozpoczęcie pokazów rzemiosł dawnych i jarmarku dawnego

12.15- 16.00 – występy artystów z Polski i Czech: pokazy tańców, walk, szermierki, scenek średniowiecznych, koncerty muzyki dawnej, gry i zabawy plebejskie, turniej łuczniczy, warsztaty tańców dawnych, rozgrywki średniowiecznych konkurencji sprawnościowych

16.00 – turniej rycerski

17.30 – walki drużynowe i pokazy artyleryjskie

18.00 – 21.30 – koncerty zespołów folkowych i dawnych, pokazy scenek i tańców dworskich

21.30 – fireshow

  

niedziela, 9 września

12.00 – 15.00

Pokazy artystyczne wykonawców z Czech

Jarmark średniowieczny

Karczma staropolska

Warsztaty rzemiosł dawnych

Gry i zabawy plebejskie





więcej o turnieju na www.grod.pl.tl
oraz www.mistrzostwawbyczynie.pl.tl


więcej o mistrzostwach na www.grod.pl.tl



Zapraszamy do udziału w Turnieju Rycerskim w Opolu 
6 sierpnia 2011 r.
godz. 11.00 - 22.00
opolska baszta artyleryjska przy ul. Baldego (przy katedrze)

Program:

11.00 – początek jarmarku średniowiecznego i uroczyste otwarcie imprezy

11.15 – orientalny pokaz tańca brzucha

11.30 – pokaz iluzjonistyczny czarodziejki z Pragi

12.00 – pokazy tańca średniowiecznego grupy Via Nemesis z Czech

12.30 – turniej łuczniczy

13.00 – pokaz scenek średniowiecznychw wykonaniu Sermirskiego Spolka i Opolskiego Bractwa Rycerskiego 

14.00 – pokazy tańca średniowiecznego grupy Via Nemesis z Czech

14.30 – turniej bojowy wojów wczesnośredniowiecznych

15.30 – pokaz iluzjonistyczny

16.00 – turniej bojowy rycerski

17.00 – turniej drużynowy

17.30 – pokaz dudziarzy z grupy Pipes and Drums

18.00- koncert duetu Castle Dreams

19.30 – pokaz artyleryjski w wykonaniu Opolskiego Bractwa Rycerskiego

20.00 - pokazy tańca średniowiecznego grupy Via Nemesis z Czech

20.30 – Pokaz iluzjonistyczny

21.00  –pokaz fakira i poskramiacza węży

21.15 –Belly Princess - pokazy tańca brzucha

21.30 –pokaz ognia- fireshow

22.00- zakończenie programu




 


więcej o turnieju na stronie www.mistrzostwawbyczynie.pl.tl


Nowość! Moneta jubileuszowa Opolskiego Bractwa Rycerskiego



 

Wejdź i obejrzyj 12-minutowy film z profesjonalnych walk rycerskich w Byczynie (VIII 2010).
To walki, jakich jeszcze nie widziałeś.

Filmik dostępny w zakładkach.


Zapraszamy do obejrzenia najświeższych zdjęć z:
Węgier, Paczkowa, Poznania, Austrii, sierpniowej Byczyny, Chwarszczan i Opola

Autorem zdjęć z Paczkowa jest Krzysztof Głowacki z Łodzi (www.yakris.wordpress.com) 

W lipcu i sierpniu 2010 r. Opolskie Bractwo Rycerskie realizowało w grodzie kolonie rycerskie w ramach polsko-czeskiego projektu unijnego:

„Przyjaźń przez wieki i kraje”

 

„Přátelství přes staletí a země“

Więcej o projekcie w zakładce - Projekt "Przyjaźń przez wiekii kraje"

 


Filmik z imprezy w Byczynie:

http://www.juar.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=53&Itemid=72



Polecamy obejrzenie fotorelacji z Pucharu Europy w Walkach Bojowych w Byczynie (1-3 maja 2010 r.). Więcej na www.grod.pl.tl lub www.mistrzostwawbyczynie.pl.tl
 

 

 
  Dzisiaj stronę odwiedziło już 97209 odwiedzający (1454966 wejścia) autor strony: Ewa Wawoczny  
 
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=