.
  Strona startowa
 

Zapraszamy w 2017 roku do naszej siedziby - grodu rycerskiego w Biskupicach pod Byczyną. Gród czynny jest cały rok!



Najbliższe imprezy w sierpniu:

Festiwal Średniowieczny w Ehrenbergu (Austria)
Obóz treningowy w Posedarje (Chorwacja)
Renesansni Festival w Koprivnicy (Chorwacja)

Najbliższe imprezy we wrześniu:

Spotkania ze średniowieczem w Ingolstadt (Niemcy)

Turniej Rycerski i Międzynarodowy Turniej Łuczniczy w Strzelaniu na Odległość w Byczynie

Turniej Rycerski w Kędzierzynie - Koźlu

Piknik rycerski w Schwertbergu (Austria)


Turniej Rycerski w Grodzie
9-10 września 2017 r.


Program imprezy

11:00 Uroczyste rozpoczęcie imprezy
11:30 Rozpoczęcie turniejów łuczniczych
12:00 Turniej rzutów nożem, toporem, włócznią
13:00 Bieg dam
14:00 Gry i zabawy plebejskie
15:00 Pokaz i nauka tańców dawnych
16:00 Turniej bojowy
17:00 Pokaz i nauka tańców dawnych
18:30 Bitwa
19:30 Występ barda Jungingienia
20:30 Pokaz artyleryjski
 

 

Turniej Rycerski w Kędzierzynie -Koźlu
16-17 września 2017 r.



Nasze ostatnie wyjazdy:

Grunwald 2017



Międzynarodowy Festiwal Średniowieczny w Belgradzie (Serbia)
6-9 kwietnia 2017 r.
 



Uwaga!
Trwa nabór kandydatów do bractwa!



Możesz również nas odwiedzić w Opolu na wyspie Bolko podczas Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego, który odbędzie się w dniach 29 kwietnia - 1 maja 2017 r. 

Zapraszamy do zapoznania się
z ofertą kolonii i obozów 2017 r.


Obóz Archeologiczny
http://almatur.opole.pl/oferty_wczasy.php?oferta=3054
Obóz Artystyczny
http://almatur.opole.pl/oferty_wczasy.php?oferta=3927
Obóz RPG
http://almatur.opole.pl/oferty_wczasy.php?oferta=3057
Obóz Rycerski
http://almatur.opole.pl/oferty_wczasy.php?oferta=3058 



Międzynarodowy Turniej Rycerski w Opolu
na wyspie Bolko - obok opolskiego zoo

zapraszamy na film:
https://www.facebook.com/MiastoOpole/videos/1507759322588858/




 

Międzynarodowy Turniej Rycerski

Wyniki turniejów

Turniej bojowy miecz + tarcza
I m. Piotr Tyńczyk – BRSH „Leo Corde“
II m. Paweł Kistela – Opolskie Bractwo Rycerskie
III m. Łukasz Gawlik – BRSH „Leo Corde“

Turniej bojowy  - miecz długi
I m. Mirosław Markowski - BRSH „Leo Corde“
II m. Ex aequo: Piotr Tyńczyk  - BRSH „Leo Corde“

Michał Racki - BRSH „Leo Corde“

III m. Jarosław „Czarny“ Wilk – Bolesławiecka Drużyna Rycerska Syrokomla

 

Turniej bojowy wczesnośredniowieczny

I m. Piotr „Sverd“ Jaworski – Nordlige Sverda Hird

II m. Paweł „Leiknir“ Jeziorowski – Nordlige Sverda Hird

III m. Łukasz „Thorgall“ Kró, - Nordlige Sverda Hird

 

Pokaz walk nieletnich

Artur Frąckiewicz i Michał Owczarczak - Bractwo Rycerskie Ziemi Łęczyckiej „Signum Temporis“

 

Turniej łuczniczy 
I m. Bolesław Dudek – 34 Chorągiew Komturii i Miasta Szczytno
II m. Adam „Szeryf“ Szwarc – An-onimy
III m. Dariusz Dudek – 34 Chorągiew Komturii i Miasta Szczytno

Turniej rzutu nożem
I m. Mirosław Markowski - BRSH „Leo Corde“
II m. Andrzej Stadnik – Księstwo Nyskie
III m. Anna Budzyń - BRSH „Leo Corde“

Turniej rzutu włócznią
I m. Piotr Tyńczyk  - BRSH „Leo Corde“

II m. Błażej Kowalczyk – Verthandi Vilja
III m. Maciej Gawroński – Verthandi Vilja

Turniej rzutu toporem
I m. Mirosław Markowski - BRSH „Leo Corde“
II m. Thomas Hartleben – Gladius et Scutum
III m. Kordian Kot – Wolna Kompania Aries

 

Zapasy rycerskie
I m. Łukasz Gawlik - BRSH „Leo Corde“
II m. Piotr Tyńczyk - BRSH „Leo Corde“
III m. Michał Racki - BRSH „Leo Corde“

Bieg rycerski
I m. Księstwo Nyskie
II m. Opactwo Brackie
III m. BRSH „Leo Corde“

Bieg dam
I m. Jolanta Karniłowicz – Bractwo Rycerskie Grodu Chojnów

II m. Joanna Żytko -  Bractwo Rycerskie Grodu Chojnów
III m. Emilia Dźwigała – Księstwo Nyskie

 

Walka o sztandar
I m. Drużyna Vitezovi Zelingradski z Chorwacji i Opolskie BRactwo Rycerskie



Zapraszamy do grodu na Zlot Motocyklowy Szlakiem Hetmana Zamoyskiego
26-28 maja 2017 r.



Namioty można rozbić w urokliwym lasku pod grodem.
Uwaga!
Brak już miejsc w hotelu grodowym


 
  Dzisiaj stronę odwiedziło już 97760 odwiedzający (1455849 wejścia) autor strony: Ewa Wawoczny  
 
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=